kariyer koçluğu ile kadınlar daha mutlu ve sağlam ilerliyor

kariyer koçluğu ile kadınlar daha mutlu ve sağlam ilerliyor

Kadınlar, tıpkı metamorfoz ve dönüşümün sembolü kelebekler gibi, yaşam döngüleri içinde kendilerini tekrar tekrar keşfederler ve yaratırlar. Bu döngüler içinde yaşamlarında birden fazla rolü üstlenmek durumunda olan kadınlar, toplumlarımızda hala pek çok basmakalıp varsayım ve engelleyici inançlarla büyütülüyor. Öyle ki, kendilerine doğuştan bahşedilen yeteneklerinin ve eşsizliklerinin hiç farkında olmadan ve bunları gün yüzüne çıkarıp, üretip, yaratmadan bir ömür ve kariyer yaşayabiliyorlar. Kariyer koçluğu kadınlara işte bu konuda farkındalık kazandırıyor.

metamorfoz

KARİYER KOÇLUĞUNDA; KADIN OLARAK FARKLI KILAN DEĞİL, İNSAN OLARAK EŞSİZ YAPAN ŞEYLERE ODAKLANIYORUZ

İş yaşamına atılan kadınların dahi kendi potansiyellerini gerçek anlamda ortaya çıkaramadıklarını görüyoruz. Çocukluktan gelen şartlanmalarla iş yaşamına atılan kadınlarımızın, kendi yeteneklerine ve potansiyellerine ve bulundukları ortamın dinamiklerine dair bir çeşit körlük içinde olduklarını görebiliyoruz. Kadınlar için kariyer koçluğu bu noktada onların kariyerlerinde daha mutlu ve sağlam adımlarla ilerlemelerine destek oluyor.

 

KARİYERİNİZİ GÖZDEN GEÇİRMEK İÇİN ASLA GEÇ DEĞİL

Kadınlar kariyer koçluğu desteği alarak, farkındalıkla, boşa kürek çekmeden ve zaman kaybetmeden kariyerlerine yön verebilme imkanını elde ediyorlar.

 kadınlar kariyer koçluğu

Kadınlar kariyer koçluğu ihtiyacını şu durumlarda yaşıyorlar.

  1. Kurumsal hayatta çalışan ve potansiyelini ortaya çıkaramamış olan kadınlar.
  2. Çalışmayan ve iş hayatına geri dönmek isteyen kadınlar.
  3. Kendi işini kurmak isteyen veya sektör değiştirmek isteyen kadınlar.
  4. Hayatta anlam arayışı içinde olan, değerlerine paralel ve dünyaya anlamlı bir katkı yapma arayışı içinde olan kadınlar.

 

KARİYER KOÇLUĞU KADINLARA HANGİ KATKILARDA BULUNUYOR?

  1. Netlik kazandırıyor, bir pusula veriyor.

Kim olduğunuz ve ne istediğinizle ilgili içsel çalışmalar sayesinde bir pusulanız oluyor. Bu pusula ile kariyerinizdeki her türlü belirsizliğin ve olumsuz durumun içinde güçlü ve net bir şekilde durmanız mümkün oluyor.

  1. Özgüveninizi güçlendiriyor.

Özgüveninizi güçlendiren koçluk araçları yardımıyla güçlü ve özgün yönlerinizi fark ediyor ve bunların daha fazla ön plana çıktığı rolleri üstlenmek için adım atıyorsunuz. Kendinizden şüphe ettiren sabote edici iç seslerinizin farkındalığını kazanıyor ve bu iç sesleri nasıl yöneteceğinizi öğreniyorsunuz.

  1. Harekete geçme cesaretini kazandırıyor.

Daha mutlu ve başarılı kariyer yolunda somut adım atma motivasyonunu ve cesaretini kazandırıyor. Bu somut adımlar bazen büyük bir seçim olabileceği gibi, bazen de o seçime hazırlık yapmak amacıyla kadınların kendilerini geliştirecekleri alanlarda atacakları adımları içerebiliyor.

 

Tıpkı bir kelebek gibi; dönüşüm gücüne ve eşsiz özelliklere sahip kadın; kendisini mutlu edecek ve sınırsız potansiyelini aktarmakta kanal olacak kariyerini yaratabilme gücüne de sahiptir. Yeter ki buna niyet etsin.

Sevgiyle Kalın,

Yeşim Yerli | Kariyer koçu |Yönetici koçu |Takım koçu | pcc | cpcc

.

YEŞİM YERLİ HAKKINDA BİLGİ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ https://youlabcoaching.com/yesim-yerli/

.

ÜCRETSİZ TANIŞMA SEANSI İÇİN LÜTFEN TIKLAYIN https://youlabcoaching.com/iletisim/

.

KARİYER KOÇLUĞU HAKKINDA BİLGİ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ https://youlabcoaching.com/kariyer-koclugu/

.

YÖNETİCİ KOÇLUĞU HAKKINDA BİLGİ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ https://youlabcoaching.com/yonetici-koclugu/