TAVSİYE EDENLER

REFERENCE

KARİYER VE YÖNETİCİ KOÇU

Referanslar

.

.

Her insanın hayatında belli dönüm noktaları vardır. Benim için Yeşim Yerli ile tanışmak ve onun eşliğinde yaşadığım dönüşüm süreci bir milat gibi. Kendimi, içinde bulunduğum çevreyi, neleri nasıl değiştirebileceğimi, nasıl yönetebileceğimi ve en önemlisi bunu nasıl özümden hiçbir şey kaybetmeden yapabileceğimi keşfetmemi sağladığı için kendisine minnettarım. Bu deneyimi her bireyin yaşamasını dilerim. Sevgilerimle,

Gülşah Ergün

CITI BANK, SENIOR VP, BUSINESS SOLUTIONS

.

.

Yeşim Hanım’la yaklaşık 2 senedir hem bireysel hem de kurumsal platformda birlikte çalışma imkanı buldum. Güçlü bağ kuruşu, içinden gelen doğal yeteneği ve mesleğine olan gönülden sevgi ve saygısı ile Yeşim Hanım’ı çok farklı ve özgün buluyorum. Kişisel olarak aldığım koçluk seanslarında kendimle yolculuğun ve kendimi yeniden keşfetmenin anlamı Yeşim Hanım’ın sayesinde derinleşti. Naif tarzıyla hayallerimin ötesinde çıkarımlar yapmamı ve çok yönlü düşünmemi sağladı. Böylesine biricik ve doğal duruşu, mesleğine olan tutkusu, çevresini de bu tutku ile beslemesi ve koçluğun gücüne olan inancı ile fark yaratan Yeşim Yerli ile bu deneyimi yaşamanın bir ayrıcalık olduğunu düşünüyorum ve herkese şiddetle tavsiye ederim.

Melis Çakır Kul

CITI BANK, HR BUSINESS PARTNER

.

.

Yeşim hanım ile yaptığımız koçluk seansındaki farkındalık anlarımı ve gitmek istediğim yere giderken, benimle yaptığı yol arkadaşlığından dolayı duyduğum memnuniyeti özellikle belirtmek isterim. Doğal ve içten tavrı ile tam bir koç . Teşekkür ederim.

Haluk Karaalioğlu,

ASTRA ZENECA, Training Executive

.

.

 “Değerli Yeşim,
Yaratım ve yapma gücüme, olma halime benden daha çok inandığın için öncelikle çok teşekkür ederim. Sertifikasyon sürecimde, en zayıf hissettiğim zamanlarda içimdeki potansiyeli benden daha iyi hatırlayıp hatırlatan, hayatta sınır tanımadan daha güçlü neler yapabilirime dair bana eşlik edip, alan tutan bir koç olduğun için teşekkür ederim. İnsani yönünü her daim çok güçlü tutarak, koçluk mesleğindeki alışılagelmiş (maalesef!) zaman ve para kavramlarına sımsıkı yapışmadan farkındalık sağlayan özel bir koç olduğun için teşekkür ederim.

Yaslanmam gerektiğinde bir duvar kadar dik, sanki yokmuşçasına bir o kadar da sağlam durduran bir koç olduğun için teşekkür ederim. İlk deneyimimde yaşadığım zorlu kısa süren bir koçluk yolculuğundan sonra, bana koçluk budur, böyle olmalı dedirten karanlık bir tünelin sonundaki ışık olduğun için teşekkür ederim. İyi ki varsın.”

Arzu Altınbaşcan

CTI TRAINED CO ACTIVE COACH

.

.

“Hayatlarımızda çoğu zaman hepimiz kendimizi günlük rutinlerimize kaptırıp aslında kim olduğumuzu, ne istediğimizi unutuyoruz. Çoğunluğun doğrularını kendi doğrularımız sanmak, hepimizin içine düştüğü bir tuzak. Yeşim ile birlikte ilk görüşmemizden itibaren aslında benim için gerçekten neyin önemli olduğunu ve içimdeki kaptanın rotayı nereye çevirmek istediğini keşfetmek için önemli adımlar attık. Yeşim sayesinde her görüşmemiz yepyeni keşifler ve büyük bir hafiflik, dahası güven hissiyle geçti. Hayattaki rotamı belirlemeye çalıştığım her gün Yeşim’in bana tuttuğu ışığı üzerimde hissediyorum.”

İlayda Ahsen Yazgan

UNILEVER, ACCOUNT MANAGER

.

.

Sevgili Yeşim, sen bence gelmiş geçmiş birkaç en iyi kariyer koçu ndan birisin. Seninle yaptığımız kariyer koçluğu çalışmasıyla birlikte, kariyerimin önündeki engelin kendim olduğumu öğrendim. Önyargılarımı ve korkularımı öğrendim. İdeal kariyeri bulmak için sevgiyi, sevdiğim şeyleri takip etmem gerektiğini öğrendim. O zaman her şeyin ne kadar da kolay gerçekleştiğini öğrendim.

Ayşe Öztürk

.

.

Yeşim ile iş hayatının başında , Delphi Kalite ekibimde birlikte çalıştıktan sonra, yollarımız Mondi Tire Kutsan Üst Yönetim grubuna yaptığımız takım koçluğu ile tekrar kesişti. Bu çalışmada, partneri Şebnem Gürün Özeren ile birlikte muhteşem bir uyum içerisinde , gerek ekibimde, gerek se bende çok olumlu izler bıraktılar. Müşterilerini anlamak ve onlara özel program tasarlamaktaki başarılarını çok takdir ediyorum. Yollarının çok açık olması dileklerimle.

Sevinç Yener Çimencioğlu

CEO MONDİ TİRE KUTSAN

.

.

Yeşim Hanımla bir yıldır “Güven Hesabını Büyütmek” Koçluk & Liderlik projesinde çalışıyoruz. Gerek tanıtım yöneticilerimiz gerekse tanıtım ekibimizden inanılmaz geribildirimler duyuyoruz. İşbirliğimizin devamı dileğiyle…

Yıldız Onargan

ASTRA ZENECA, Sales Force Development and Event Manager

.

.

Yeşim Yerli pazarlama sektöründe ilk yöneticim idi. Kendisinden hem pazarlama anlamında, hem de liderlik anlamında çok ilham aldım. Şu an farklı yollarda olsak da kariyer yolculuğumda daha da güçlü ilerlemem konusunda her zaman mutlaka fikrini aldığım, benim için oldukça değerli bir insandır. Kendisinden koçluk alanların çok şanslı olduğunu düşünüyorum.

İlknur Aksoy Şen

ANADOLU EFES PAZARLAMA MÜDÜRÜ

.

.

Kariyerimde ben de en cok iz birakan yoneticim ve is insani Yesim Yerli olmustur. Kendisini benim gozumde essiz kilan sey isini bu duzeyde tutkuyla yapan kimseyi gormemis olmamdir. Yaraticiliga, yenilige son derece acik ve zorluklar karsisinda asla pes etmeyen bir pazarlama lideri ile calismak benim en buyuk sansim oldu. Buna ek olarak; hem ekibine hem ajanslarina hem de organizasyondaki diger ekipleri taktir etmekten keyif alan, ekibinin onunu acan ve gelisimlerini onemseyen bir liderle calistigim icin kendimi cok sansli hissediyorum. Kariyerimin bir cok safhasinda keske Yesim ile daha erken calismis olsaydim diye dusunmusumdur. En onemlisi ise benim icin eger Yesim bir isi yapiyorsa onu en iyi ve farkli nasil yaparim diye dusunuyordur ve mutlaka bu amaca ulasacaktir. Umarim ben de kendisinin bende biraktigi izler gibi baskalarinda da izler birakabilirim. Yesim Yerli ile ayni yolda yuruyorsaniz size kattiklarini ileriki donemlerde cok daha derinden hissedeceksiniz.

Tuna Canatar

LEGO GROUP, HEAD OF MARKETING TURKEY, ISRAEL, GREECE,  MALTA

.

.

“Yeşim ile bu yılın başında çalışmaya başladığımızdan beri her gecen hafta değişikliklerimi gözler oldum. Kendimi artık daha yakından tanıyorum. Her buluşmamızda heyecan duyuyorum. Ve istekle değişime sarıldıkça kendimde hızlı değişmeler ve gelişmeler görüyorum. Yeşim’in enerjisi çok yüksek ve beni yönlendirmeden kendimin sonuçlara ulaşmamı sağlıyor. Hayatımdaki her alanda katkısı oldu. Sosyal yasam, ilişkiler ve is yaşamım. 6 ay içinde mükemmel değişiklikler gördüm ve haftaya buluşmamız için şimdiden heyecanlıyım.”

Cansu Cansever

HANDLOOM, US, Founder/ Entrepreneur

.

.

“Yeşim Yerli is a highly skilled and empathetic coach who clearly dedicates herself holistically to the betterment of coaching process. I feel privileged to have crossed paths with her and impatient to see what we are to explore together. And as a person who has received coaching trainings herself in addition to many experiences of self exploration. I highly recommend Yeşim to anyone who is ready to take a step to transform into their better versions.”

​İstem D. Akalp, ​

ASHOKA TURKEY, DIRECTOR OF FELLOWSHIP AND SOCIAL ENTREPRENEURSHIP PROGRAMS 

.

.

“Yasam boyu koç diye bir kavram var mi bilmiyorum. Ama zannediyorum Yeşim benim için tam olarak bunu yapıyor. Yeşim samimiyeti, güler yuzu ve vizyonuyla benim için her zaman aydınlatıcı ve yol gösterici olmuştur.
Gerek profesyonel gerekse özel hayatta Yeşim den hep çok şey öğrendim.

Yeşim ile seanslarımız şaşırtıcı derecede etkili ve rahatlatıcı. Kendimi tanıyorum, gelişmeleri daha sağlıklı değerlendiriyorum ve artık aldığım kararlardan daha eminim, zihnimi ve daha çok kalbimi dinliyorum. Hayatıma katkısı net ve ona çok şey borçluyum.”

İyi ki varsın Yeşim.

MERT GÜRSOY

PERNOD RICHARD, SENIOR BRAND MANAGER

.

.

“Yeşim Yerli sayesinde kendimi yakindan tanima firsatim oldu. Her seferinde cok farkli yonlerimi kesfedip kendimi gelistirdigimi hissediyorum. Pozitif enerjisi ve bitmez tukenmez sabri, insana kendini guclu olmayi ogretirken, hayallerimi ve planlarimi hayata geçirmem için bana ilham veriyor. “

Ceren Öztürk

PERNOD RICHARD, SENIOR BRAND MANAGER

.

.

“Yeşim Yerli, liderlik ve koçluk yolculuğunda, içinde var olan doğal ve özel yeteneklerini aldığı profesyonel ve uluslararası eğitimlerle de zenginleştirerek, hem benim gibi dostlarına hem de danışanlarına yeni ufuklar, yeni bakış açıları katmaya devam ediyor. Hem iş hayatı, hem özel hayatımız hem de kendimizle olan ilişkimizde mutluluk ve başarı için yapabileceklerimizi görmemizi sağlıyor. Bu muhteşem yolculuğunda, bana da yol gösterdiği için, ona çok minnettarım.”

Şebnem İndap

​MNG KARGO, Research and Development Manager

.

.

“Yeşim Yerli has excellent coaching skills in addition to her caring personality. She gives courage and creates trust all along the way in a challenging manner. Therefore I would definitely recommend her for anyone who would like to have an inner journey and a positive change in their lives towards their dreams. “

Oğuzhan Canım

ASKIDA NE VAR, Founder

.

.

“Sizinle yapmış olduğumuz çalışmalar sonucunda kendimi daha iyi tanımaya başladım. İş ve özel hayatımda koçluğunuz sayesinde daha başarılı ve mutlu bir birey olduğumu düşünüyorum. Eminim ki bundan sonra benim gibi bir çok kişinin yaşantısını başarılı koçluğunuz sayesinde olumlu yönde değiştireceğinize inanıyorum. Bana yapmış olduğunuz koçluk için teşekkür ediyorum.”

Kaan Kilislioğlu

ANADOLU EFES, Area Sales Manager

.

.

“I am lucky that my first coaching experience was with Yeşim Yerli. Therefore I recommend working with her to anyone who wants to look deeper into life and find fulfillment.”

Deniz Akgüllü

ÜLKER, MARKETING AND COMMUNICATIONS MANAGER

.

.

“There is a great quote about coaching. “Good coach improves your working life, a great coach improves your life”. Yeşim Yerli, you are really a great coach, you help me to explore myself and improve my life. I feel so lucky to get coaching from you.”

İ.Hande  Dinçel

PERNOD RICHARD, HOTEL AND ON TRADE MARKETING EXECUTIVE 

.

.

“Sometimes, people get stuck in daily and business life, neither a step forward nor a step back. People try to get out of it but it is the same place again, because people are looking at the same view where people are. In my perspective, the process of meetings with Yeşim, show me that i can observe it in a different way. Especially in the professional sense, the awareness of that work with Yeşim Yerli, shows me the optimal perspective. Nowadays, I am asking the right questions to myself. And most importantly, I am much more honest with myself.”

Arda Görürgöz

​PERNOD RICARD, Off Trade Channel Area Sales Supervisor

.

.

“I had the chance to know as a mate Yeşim Yerli during a Coaching Training, and as a coach afterward. Yesim is a wonderful coach, empathic and compassionate. I would recommend her to anyone seeking for purpose, balance and fulfillment…”

Siham El Fakir

COACH

.

.

Yeşim Hanım ile Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneğinin Mentorluk Programı sayesinde tanışma fırsatım oldu. Kendisi bana hem eğitim yıllarındaki hem de sektördeki tecrübelerini aktaran bir mentor, kimi zaman da kendimi tanıma sürecimde bana yardımcı olan bir koç oldu. Beraber yürüttüğümüz mentorluk programının sonunda da ne istediğimi daha iyi bilen ve aynı zamanda neyi istemediğimi de fark etmiş biri olarak tamamladım. Bu süreçteki katkıları benim için çok kıymetliydi. Kendisine çok teşekkür ediyorum ve başarılar diliyorum. En yakın zamanda tekrar görüşmek dileğiyle.

Mustafa Şahin Çakır

Öğrenci, Boğaziçi Üniversitesi

.

.

Üniversite bittikten sonra mesleki anlamda bir arayışa girmek durumunda kalmadan yüksek lisansa başladım. Bu sırada kafamda kariyerimle alakalı bir çok soru işareti oluşmaya başladı. Sonrasında cevaplar geldi. Fakat Yeşim Hanım’la tanıştıktan sonra bu cevapları benim vermediğimi anladım. Kendi sesimi bulurken yanımda olan bu güzel insana çok teşekkür ederim. Şimdi neyi neden yaptığımı, kafamdaki bir fikrin kime ait olduğunu, isteklerimi, istemediklerimi ayırt etme yetisine sahibim. 🙂

Merve Üsküplü

TBWA, Brand Executive​​

.

.

“Hayatin icindeyken cogu zaman kendimize cizgimiz alan icinde mutlu oldugumuzu dusunuruz. Guvenli alanda sinirlar icinde hareket ederken daha fazlasi icin sorgulamayiz, korkariz ve istemekten cekiniriz. Yesim Yerli ile yapmis oldugum calismada, hayatimin her alaninda bana eslik ederken guven, sevgi ve bilgelik ile kendime dokunmayi daha fazlasini yapabilecegimin inancini kendiliginden bulmami sagladi. Bu inanc ve hayata guven ile sahip oldugum potansiyeli kullanip hayatimda doyum hissettiren degisiklikler yapmamin onunu acti.

Guvenli alandan cikmanin korkulacak birsey olmadigini en derinden hissettirdi. Kalpten dusunerek yasamin nasil yenileceginin kapisini gostermesi ile yeni yollari kendi basima yurume cesareti yeniden geldi. Onunla karsilastigim icin kendimi sansli hissediyorum aynen hayatta sansli oldugumu hissettirmesi gibi… sevgiler.”

Suzan Tokgöz

ANDREWS FASHION INTERNATIONAL, Creative Designer ​​

.

Yeşİm Yerlİ | PCC – Professional Certified Coach by ICF | Karİyer koçu |Yönetİcİ koçu |Takım koçu | Eğİtmen

Yeşim Yerli PCC

.

YEŞİM YERLİ HAKKINDA BİLGİ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ https://youlabcoaching.com/yesim-yerli/

.

KARİYER KOÇLUĞU HAKKINDA BİLGİ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ https://youlabcoaching.com/kariyer-koclugu/

.

YÖNETİCİ KOÇLUĞU HAKKINDA BİLGİ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ https://youlabcoaching.com/yonetici-koclugu/