KİŞİSEL GELİŞİM KİTAP TAVSİYELERİ

KİŞİSEL GELİŞİM KİTAP TAVSİYELERİ

KUVVETLE AYAĞA KALKMAK, B. BROWN

Hikâyelerimizi reddettiğimizde onlar bizi tanımlar.Hikâyelerimizi sahiplendiğimizde sonu yazmak bizim elimizde olur. Brené Brown, cesaret, kırılganlık, utanç ve değerlilik üzerine küresel bir söyleşi başlattı. Öncü çalışmaları derin bir gerçeği ortaya çıkardı: Kırılganlık – sonuç garantili değilken ortaya çıkıp görülmeye istekli olmak – daha fazla sevgiye, aidiyete, yaratıcılığa ve mutluluğa giden tek yoldur. Ama cesurca yaşamak her zaman kolay değildir: Tökezlememiz ve düşmemiz kaçınılmazdır.
.
.

ACIMASIZ DÜNYAYA MEYDAN OKUMAK, B. BROWN

“Hayat Olduğumuzdan Farklı Biri Olmamızı Gerektirmez. Olduğumuz Kişi Olmamızı Gerektirir.
Yakından bakınca insanlardan nefret etmek zordur. Yaklaşın.
Boş konuşacağınıza gerçeği dile getirin. Uygar olun.
El ele tutuşun. Yabancılarla da.
Sırtınız sağlam, yüzünüz yumuşak ve yüreğiniz çılgın olsun.
Dünyada ait olmadığınızın onayını arayarak dolanmaktan vazgeçin.
Bunu misyonunuz haline getirirseniz, illa ki aradığınızı bulursunuz.
Yeterli olmadığınızın kanıtını arayarak insanların yüzlerine bakmaktan vazgeçin. Bunu amacınız haline getirirseniz, o kanıtı bulursunuz.
Kim olduğumuzun gerçeği yüreğimizde yaşar.
Kimse buraya sizden daha fazla ait değildir.
.
.

THE POWER OF MEANING (ANLAMIN GÜCÜ ), E. SMITH

Araştırmalar gösteriyor ki hayatımızdaki anlamı bulmak için yıllarca çalışmak, çabalamak, seyahat etmek gibi şeyler gerekmiyor. Anlam etrafımızdaki şeylerde bulunabilir. Emily Smith araştırmalar ve hayat hikayeleriyle desteklenen bu kitabında, hayatımızda anlamı nasıl bulabileceğimizle ilgili ipuçları veriyor.
.
.

MÜKEMMEL OLMAMANIN HEDİYELERİ, B. BROWN

Bu keyifli kitap ‘İnsanlar ne düşünecek?’ demekten ‘Yeterliyim’ demeye, ömür boyu süren bir yolculukla ilgili.
.
.

AZİM, A. DUCKWORTH

Deha ödüllü psikolog Angela Duckworth başarılı olmanın sırlarına dair yeni ve şaşırtıcı bulgular paylaşıyor. Yaptığı en son araştırmaların sonuçlarından yola çıkan Duckworth, yalnızca doğal yeteneklerine güvenmeyip “azim” denen özelliği uygulamaya dökerek harika işler başaran insanları örneklerle anlatıyor. Aynı zamanda herkesin daha azimli olmasını sağlamak için altı önemli etkene odaklanan bir azim formülü veriyor: ilgi, çaba, umut, sebat, amaç, tutku.
.
.

DAYANIKLILIK FAKTÖRÜ, K. REIVICH

Bu kitapta esneklik ve dayanıklılığınızı nasıl artıracağınıza dair somut öneriler bulabilirsiniz.
.
.

ETKİLİ İNSANLARIN 7 ALIŞKANLIĞI, S.COVEY

Kişisel, mesleki ve ailevi sorunların çözümünde ilke merkezli bir yaklaşım benimseyen Stephen R. Covey, insan onuruna yaraşır, dürüst, uyumlu, huzurlu ve başarılı bir yaşam için edinilmesi gereken alışkanlıkları belirliyor.
.
.

DUYGUSAL ZEKA, D.GOLEMAN

IQ ile ölçülen zeka, insanların okul ve iş yaşamındaki başarısını belirleyen değişmez bir etken midir? Eğer öyleyse, yüksek IQ’lu çocuklar neden ortalama IQ’ya sahip arkadaşlarına göre hayatta daha başarısız olabiliyor? Dr. Daniel Goleman, psikoloji alanında çığır açan bu kitabında EQ’nun IQ’dan daha önemli olduğunu belgeliyor. Duygusal zekayı özbilinç, azim, dürtülerini frenleme, başkalarının duygularını paylaşabilme gibi özellikleri içeren bir zeka olarak tanımlıyor .
.
.

ŞİMDİNİN GÜCÜ, E.TOLLE

Eckhart Tolle kısa sürede bestseller haline gelen bilgelik dolu bu eserinde bilincimize ve yaşamımızda mucizevi bir değişim yaratabilecek evrensel bir öğreti sunuyor. Tolle, tüm ıstırap, endişe ve korkularımızın, dolayısıyla mutsuzluğumuzun gerçek kaynağını çarpıcı bir biçimde gösterip, onu şimdi ve burada nasıl aşabileceğimizi, huzur ve mutluluğa hemen şimdi nasıl kavuşabileceğimizi, bilincimizi hemen şimdi dönüşüme uğratıp nasıl aydınlanabileceğimizi, gerçek varlığımızla hemen şimdi nasıl birleşebileceğimizi anlatıyor.
.
.

MUTLULUĞUN KİTABI, DALAI LAMA

Nobel Barış Ödüllü iki ruhani lider bir araya geliyor. 14. Dalay Lama ve Başpiskopos Desmond Tutu Mutluluğun Kitabı’nda durmadan değişen dünyada mutluluğu sabit kılmanın yollarını anlatıyorlar.
.
.

.

KURTLARLA KOŞAN KADINLAR, C. ESTES

Psikanalist ve klinik psikolog olan Clarissa Estes tarafından yazılan kitap, bin yıllardır ağızdan ağıza anlatılarak günümüze kadar gelen masalları, çok farklı bir açıdan anlama ve vahşi, yani evcilleştirilmemiş kadının doğasını tekrar hatırlama fırsatı veren bir yolculuğa çıkarıyor.

Yazara göre, kurtlarla kadınlar arasında, vahşilikleri, zarafetleri ve içinde yaşadıkları topluluğun üyelerine duydukları bağ açısından psişik bir benzerlik var. Kitaptaki farklı kültürlerden derlenen masallar, kadınların ilişkileri, kişisel imgeleri ve hatta bağımlılık gibi temalar çerçevesinde gelişiyor.

.

Yeşim Yerli PCC

.

YEŞİM YERLİ HAKKINDA BİLGİ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ https://youlabcoaching.com/yesim-yerli/

.

KARİYER KOÇLUĞU HAKKINDA BİLGİ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ https://youlabcoaching.com/kariyer-koclugu/

.

YÖNETİCİ KOÇLUĞU HAKKINDA BİLGİ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ https://youlabcoaching.com/yonetici-koclugu/

https://youlabcoaching.com/tr/kesif/liderlik-gelisimi-kitaplari/