kişisel gelişim filmleri – bugün aslında dündü

kişisel gelişim filmleri – bugün aslında dündü

Kişisel gelişim filmleri köşemizde bu ay “Bugün Aslında Dündü” filmini ele alıyoruz. Film benim danışanlarıma tavsiye ettiğim filmlerin başında geliyor. Şimdinin Gücü kitabının yazarı Eckhart Tolle de, bu filme övgüler yağdırıyor.

Filmin konusu şöyle: Phil Connors, ekranlardaki samimi kişiliği ve eğlenceli yüzüyle kendine has bir şöhrete sahip olan, ancak kameralardan kurtulduğu an kendini beğenmiş ve kibirli kişiliğine geri dönen bir hava durumu spikeridir. Bu huysuz adam, hiç sevmediği kırsal yaşamın hüküm sürdüğü Pensilvanya’ nın kırsal kasabalarından birine, Groundhog Day etkinlikleri için gönderilir.

Burada yaşanan hayat ve mütevazi insanlardan iğrense de, bu hayata bir günlüğüne, görevi için katlanmak zorundadır. Ancak ansızın çıkan bir kar fırtınası tüm ulaşım yollarını kapattığında Phil, talihsiz kaderiyle baş başa kalır. Ertesi sabah uyandığında ise daha büyük bir sürpriz kapıdadır: Phil, zaman döngüsüne yakalanmıştır; nefret ettiği o günü tekrar tekrar yaşamak zorundadır!

Tavrımızı değiştirdiğimizde hayatımızın da mucizevi bir şekilde değişebileceğini gösteren film, dahice yazılmış senaryosu ve başarılı oyunculuklarıyla son derece eğlenceli bir klasik.

Yeşim Yerli | Kariyer koçu |Yönetici koçu |Takım koçu | pcc | cpcc

https://youlabcoaching.com/tr/yesim-yerli/