İşte Geçen En İyi Gününüz Kariyer Yolculuğunuza Işık Tutuyor

İşte Geçen En İyi Gününüz Kariyer Yolculuğunuza Işık Tutuyor

İşte geçen en iyi gününüz size kariyerinizle ilgili çok fazla bilgi verebilir. Bu sorunun cevabı, güçlü yanlarınız ve değerlerinize dair çok fazla bilgi sağlayacaktır. Bu bilgilerle doğru bir kariyer yolu seçip seçmediğinizi veya bunun için doğru şirkette olup olmadığınızı anlamanız mümkün. Burada doğru kariyerden sizi mutlu edecek ve başarılı olma potansiyelinizin yüksek olduğu kariyeri kastediyoruz.

.

Kendinize bir 10 dakika ayırın ve bugüne kadar işte geçen en iyi gününüzü düşünün. Çok fazla analiz yapmanıza ve düşünmenize gerek yok, böyle bir gün hızlıca aklınıza gelecektir. İşte o ilk aklınıza gelen gün var ya, muhtemelen odur.

.

Sonra kağıdı kalemi elinize alın ve o günle ilgili kendinize soracağınız şu soruların cevabını yine hiç düşünmeden not alın. Kelimelerin kağıda hızlıca akmasına izin verin.

.

Bu güne 10 üzerinden kaç verisiniz?

Bu gündeki en iyi anlar hangileriydi?

Bu anları anlatmak için 5 kelime seçseniz bunlar hangi kelimeler olurdu?

Bu 5 kelime (şey) size dair ne söylüyor?

Bu 5 kelimeyi (şeyi) hayatınıza daha fazla almak için neler yapmanız mümkün?

.

.

Bu notları aldıktan sonra, önümüzdeki 2 hafta boyunca her iş gününüze 10 üzerinden puan vermeye devam edin. Kaç veriyorsunuz ve bu sayıyı en iyi gününüz için verdiğiniz sayıya çıkarmak için neler yapabilirsiniz tekrar notlar alın.

Apple’ın yaratıcısı ve kurucusu Steve Jobs’un çok sevdiğim bir konuşması var, diyor ki: “Eğer bugün hayatınızın son günü olsaydı, bugün yaptığınız şeyi mi yapıyor olurdunuz? Harika bir iş çıkarmanın tek yolu, yaptığın işi sevmekten geçer. Onu henüz bulamadıysanız, aramaya devam edin. Asla vazgeçmeyin. Tüm kalp işlerinde olduğu gibi, onu bulduğunuzda bunu anlayacaksınız.”

.

Yeşİm Yerlİ | Yönetİcİ koçu |LİDERLİK koçu | PCC – Professional Certified Coach by ICF | Takım koçu

Yeşim Yerli PCC

YEŞİM YERLİ HAKKINDA BİLGİ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ https://youlabcoaching.com/yesim-yerli/

.

ÜCRETSİZ TANIŞMA SEANSI İÇİN LÜTFEN TIKLAYIN https://youlabcoaching.com/iletisim/

.

KARİYER KOÇLUĞU HAKKINDA BİLGİ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ https://youlabcoaching.com/kariyer-koclugu/

.

YÖNETİCİ KOÇLUĞU HAKKINDA BİLGİ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ https://youlabcoaching.com/yonetici-koclugu/